Stosowanie różnych form tekstu w pracach magisterskich

Wyróżnianie tekstu nie jest niczym skomplikowanym. Word daje nam wiele możliwości, dzięki czemu edycja pisanego tekstu jest bardzo prosta. Prace magisterskie bez wyróżnień są pracami nieczytelnymi. Warto więc wiedzieć jak używać poszczególnych form tekstu i kiedy dokładnie możemy, a wręcz powinniśmy je zastosować.

Powszechnym wyróżnieniem jest kursywa. To nic innego jak znaki pisarskie w postaci pochylonej. Używamy jej do pisania nazw łacińskich ( szczególnie dot. Taksonomii biologicznej), symboli wielkości fizycznych, tytułów utworów, dzieł oraz dokumentów, podpisów ( chociaż tutaj nie jest to konieczne) oraz symboli podstawników o nazwach związków chemicznych.

Inną metodą wyróżnienia tekstu jest tak zwane boldowanie, czyli pogrubienie czcionki. Prace magisterskie rzadko spotykają się z takowymi wyróżnieniami, jeśli chodzi o treść pracy. Znacznie lepiej wygląda kursywa. Boldowania używamy tworząc rozdziały, czy strony tytułowe. Warto sprawdzić jaki sposób wyróżniania życzy sobie dana uczelnia.

Prace magisterskie to prace, którym warto poświęcić kilka chwil dłużej, ze względu chociażby na takowe, edytorskie zabiegi. Pamiętajmy, aby tytuły wszelkich dzieł, czy publikacji wyróżniać w tekście na bieżąco. To pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu na szukaniu ich po skończeniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.